Anasayfa / AkademikFaaliyetler / Sempozyumlar / 6 Ekim 2019 Çocuk Alerji Sempozyumu GİRESUN

Akademik Faaliyetler

6 Ekim 2019 Çocuk Alerji Sempozyumu GİRESUN

Değerli Meslektaşlarımız ,

     Giresun Üniversitesi,Giresun İl Sağlık Müdürlüğü ve Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği ( ÇAAAD ) destekleriyle 6 Ekim  2019 tarihinde yapmayı planladığımız  ‘’Giresun Çocuk Alerji Sempozyumu‘’temalı sempozyumumuza sizleri de  davet etmekten mutluluk duymaktayız.

     Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alerjik hastalıkların görülme sıklığı son dönemler de  önemli oranda  artış göstermiş ve günümüzde bir halk sağlığı sorunu haline gelmiştir. Bu nedenle  başta Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Aile Hekimleri olmak üzere  tüm sağlık paydaşlarına bu hastalıkların tanı ve tedavisinde ,önemli görevler düşmektedir.

    Sempozyumumuzun amacı ,geleceğimizin  teminatı olan çocuklarımızda görülen bu alerjik hastalıkların tanı, tedavi ve izlemi konusunda ki güncel yaklaşımları ,olgular ve interaktif oturumlar eşliğinde sizlerle paylaşmaktır. Güncel bilgiler  ,zengin konu içeriği  ve aktif tartışma ortamı ile bilimsel yönden doyurucu olacağına inandığımız toplantımızda sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız .

Saygılarımızla ,

   Dr. Öğr. Üyesi Muhammet BULUT   

           Sempozyum Başkanı

    Prof. Dr. Zeynep TAMAY

             ÇAAAD  Başkanı